Únor 2017

CO TAKHLE NĚMECKO?

26. února 2017 v 17:20 | SPACE CAT
Už tři a půl roku bydlím v Německu, nedaleko města Frankfurt am Main ( v češtině myslím Frankfurt nad Mohanem? ), které je podle mě jedno z nejhezčích měst v Německu. Pohled na těch pár mrakodrapů mi děsně připomíná NY a dodává mi energii a chuť prostě utratit celou mou výplatu v prvním obchodě co uvidím, třeba jako Primark, který mají pobočky hned dvě v té samé ulici. Takže pro mě docela peklo nechat ležet peněženku na dně kabelky.
No pokud bych se měla podívat na to v čem je třeba Německo rozdílný a nebo stejný s Českou Republikou, je toho docela převážně dost. Ale pokud by i Česká Republika, měla tolik peněz jako má DEUTSCHLAND tak jsou identické jako jednovaječná dvojčata. Tady na zpadě Německa prostě vidíte, že ty peníze mají. Všechno rekonstrují, starají se a dalo by se říct, že nenechají nic chátrat. Ale zas neříkám, že Češi nechávají všechno chátrat, to ne, jen nedávají peníze tam kde by měli být a bohužel to jde hodně vidět. Když jsem byla nedávno na Florenci, tak je Florenc sám o sobě dost pěknej a moderní, ale když se podívám trochu dál tak vidím ty rozbořený baráky které mají zkrátka něco do sebe!


Jiná mentalita lidí ze všech koutů světa už prostě k německu nenahraditelně patří. Na jedné ulici potkáš Pákistánce, Indy, Afghánistánce, Turky, Japonce, Kurdystánce, Bosance, Chorvaty, Čechy, Poláky ( ti jsou ve většině dost rasistický ) a ještě mnohem víc. Naučíte se od každé kultury něco nového a pokud budete chtít, bude ve vaší friends list spoustu lidí z jiných zemí. Mě popravdě cizinci nevadí, proč by taky měli, sama cizinec jsem. Jen mě štvou tací, kteří neumí respektovat dannou zem kam přijeli a dělají ci co chtějí.
Samo o sobě je Německo na finanční straně trochu líp, ale cigarety jsou tu strašně drahý, na krabičku kde je 27 kusů tě příjde na 7 až 8 eur ( cca 160 korun ) proto, když jsem měla šanci a pracovala jsem v jedné firmě s čechama, kteří domů odjížděli na víkendy kupovala jsem si krabičky od nich a tak pár éček ušetřila . Chybí mi tu hladká mouka a ty české rohlíky ( pokud by někdo měl cestu kolem a měl by v tašce volný místo na 20 rohlíků dej mi vědět! :D ), prostě pečivo celkově tu není nic moc.
Co se týče památek nebo tak něco, o skoro žádných v okolí nevím, v poslední době nebyl vůbec čas, ale pobřeží řeky Main je někde opravdu krásný a na relax v létě ideální.
Na kvalitu německých filmů a seriálů se já prostě koukat nemůžu. :D Nic horšího jako jejich hudbu a filmy jde úplně mimo mě, ale co miluju je německý RAP, kterej mi prostě ve sluchátkách nemůže chybět.


Myslím, že bych tuhle německou tématiku mohla udělat na pár dílů, jelikož by to byl nekonečnej článek. Doufám, že někdy navštívíš Německo, třeba někam blíž ke mě aby jsme mohly zajít na kafčo. Budu ráda za každý názorový komentář. Pokud by jste měli jakékoliv otázky napište je do komentářů a já je v příštím článku zveřejním a odpovím. Tak BYE.

VŠECHNO O NIČEM.

24. února 2017 v 20:09 | SPACE CAT

Být matkou je pro mě úplně něco nového. Přestala jsem pít alkohol ( těším se, až si po těch devíti měsících dám prvního panáka:D ), nekouřím a za to jsem na sebe dost hrdá, že dokážu kvůli někomu jako je mé dítě přestat, protože kdyby nebylo jeho nebo jí ( pohlaví je nám ještě neznámo ) kouřím cigáro po cigáru do teď a neušetřím ani korunu. Mohl by přestat i přítel abych v něm viděla trochu té opory, ale prej to nemá význam, že po těhotenství začnu ještě stokrát víc. Což mu, ale vyvrátím.
O čem vůbec bude tento blog? Vlastně zaměření vůbec nemám, budu psát hlavně o tom co mě napadne v hlavě. O tom jak si zvykám na přibývající kila, o myšlenkách ve sprše a nových zážitcích o kterých se chci s Vámi podělit. Ale určitě by jste měli vědět něco co se týče mé osoby a o názorech o světě co mi pobývají v mém malém mozečku.


Doufám, že se ti na mém blogu líbí a že tu třeba nejsi naposledy, budu tu docela často, jelikož se pět měsíců budu válet doma. Co se týče toho kde bydlím ( ať žije německo ) napíšu samostatný článek, pokud vás to teda zajímá. Jinak za každou propagaci blogu, jak v tom negativním či pozitvním neberu v lehkou váhu. Ráda si s vámi popovidám o jakékoliv chybě či názoru. V tomto ohledu nejsem vůbec agresivní a útočná, snažím se být všem vstřícná. Pokud tu však najdu jakoukoliv reklamu, spam a nebo vulgarity, bohužel mi nezbývá nic jiného než komentář smazat. Také bych se předem chtěla omluvit za pravopis a nějaké ty íčka, němčina mi vlezla do hlavy víc než jsem chtěla a ano zapomínám českou gramatiku. Samozřejmně si to po sobě ještě párkrát přečtu, ale nejsem dokonalá a nevšimnu si všeho.
Tak se zatím mějte a doufám, že tu nejste naposledy! :)